O lekarzu

Dr n. med. Iga Serwińska jest absolwentką Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Dyplomowana Terapeutka Uroginekologiczna – akredytacja Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego (PTUG). Specjalizuję się w leczeniu nietrzymania moczu u kobiet (powstałych w skutek m.in urazów około/poporodowych, okresu menopauzalnego, urazów komunikacyjnych), obniżeniu narządów miednicy mniejszej i bólu miednicy; u mężczyzn (głównie po prostatektomii, BPH, TURP). Warto dodać, że kobietom po ciąży i pacjentom po prostatektomii radykalnej często towarzyszą problemy dotyczące zaburzeń seksualnych i impotencji, które również poprzez rehabilitację uroginekologiczną można wspomóc.U mężczyzn po prostatektomii rehabilitacja wraz ze stymulacją ETS zapobiega zwłóknieniu naczyń, pobudzając je do odbudowy i wzmocnienia, a także poprawia efekt stosowanej farmakoterapii w tym obszarze.

Działania w zakresie rehabilitacji uroginekologicznej:
– przygotowanie pacjentki do ciąży,
– fizjoterapia poporodowa (również po cięciu cesarskim),
– mobilizacja blizny,
– rozejście kresy białej,
– trening dna miednicy,
– poprawa i przywrócenie prawidłowego napięcia mięśniowego w każdym wieku pacjentki.

Dodatkowo wykładam na kierunkach medycznych oraz ukończyłam studia podyplomowe z zakresu Przygotowania Pedagogicznego na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Zdobyta wiedza pozwala mi na profesjonalne podejście do pacjenta zarówno z aspektu medycznego jak i pedagogicznego. Ukończenie kursów, szkoleń praktyczno-metodycznych oraz uczestnictwo w konferencjach naukowych z zakresu urologii, ginekologii, rehabilitacji i powiązanych nauk medycznych, pozwala mi na wdrażanie nowych osiągnięć medycyny w swoim gabinecie. Oprócz leczenia nietrzymania moczu zajmuję się rehabilitacją uzupełniającą leczenie ogólne (terapia tkanek głębokich) w połączeniu z leczeniem fizykoterapeutycznym, m.in leczeniem zespołów bólowych o podłożu nerwowym i mięśniowym, rwy kulszowej, zawrotów głowy i migren.

Godziny przyjęć

Pon – Pt – kontakt z rejestracją szpitala