O szpitalu

Szpital Świętego Łukasza w Bydgoszczy to ultranowoczesna i dobrze wyposażona placówka medyczna z zapleczem diagnostycznym i ambulatoryjnym. Świadczymy usługi w ramach umowy z NFZ oraz odpłatnie.

Szpital jest jednostką wielospecjalistyczną nastawioną na nowoczesne, mało inwazyjne techniki zabiegowe w takich dziedzinach jak: urologia, ortopedia, ginekologia, chirurgia ogólna, chirurgia onkologiczna, chirurgia plastyczna, chirurgia dziecięca, otolaryngologia, neurochirurgia.

Specjaliści naszego szpitala są rozpoznawalni nie tylko w regionie, ale w całej Polsce, są bowiem pionierami większości technik operacyjnych laparoskopowych szczególnie w dziedzinie urologii. Jesteśmy pierwszą w Polsce jednostką wykonującą zabiegi laparoskopowe w technice trójwymiarowej 3D oraz zabiegi nietrzymania moczu u mężczyzn techniką ProAct. Dysponujemy najnowocześniejszą technologią Olympus NBI do wczesnego wykrywania zmian nowotworowych układu moczowego oraz najnowocześniejszą w regionie diagnostyką obrazową w tym magnetycznym rezonansem jądrowym 3T.

Powstanie Szpitala Świętego Łukasza to efekt kilkunastu lat doświadczeń w prowadzeniu niepublicznej działalności medycznej. Początki to małe gabinety urologiczne. Kolejnym krokiem w dynamicznym rozwoju było utworzenie NZOZ oraz działalność ambulatoryjna i zabiegowa oparta o publiczne i niepubliczne szpitale Bydgoszczy i regionu. Od 2000 roku konsekwentnie prowadzimy działalność szkoleniowo-naukową w dziedzinie endourologii i laparoskopii. Zwieńczeniem tych wieloletnich wysiłków jest utworzenie Szpitala Świętego Łukasza w Bydgoszczy przy ulicy BBON 10a i uzyskanie nowoczesnego sprzętu, dzięki współpracy i inwestycji Olympus Polska oraz wybitnych specjalistów potrafiących wykorzystać najnowsze technologie w praktyce.

Tylko dzięki pasji i determinacji oraz konsekwencji powstał ten nowoczesny i przyjazny choremu szpital zlokalizowany w centrum Bydgoszczy liczący niecałe 2 tys m² powierzchni. O znaczeniu tego miejsca decyduje jednak nie powierzchnia, a zakres i jakość realizowanych świadczeń medycznych.

DYREKTOR  SZPITALA ŚWIĘTEGO ŁUKASZA
Jacek Szyperski