Personel Cennik

Pierwsza w regionie poradnia oferująca kompleksową diagnostykę i leczenie chrapania oraz obturacyjnego bezdechu sennego.
Obturacyjny bezdech senny (OBS) to choroba polegająca na powtarzającym się wielokrotnie w ciągu nocy zapadaniu się gardła w czasie snu i braku przepływu powietrza, czyli bezdechu. Najczęściej towarzyszy temu chrapanie. Prowadzi to do spadku ilości tlenu we krwi, wybudzeń (często nieuświadomionych) oraz stresu dla organizmu, co powoduje nadmierne wytwarzanie adrenaliny. Wywołuje to objawy i powikłania tej choroby takie jak: nadmierną senność w ciągu dnia (zwiększone ryzyko wypadków drogowych), poranne bóle głowy, gorszą koncentrację, obniżony nastrój i libido, nadciśnienie tętnicze (często trudne do obniżenia lekami), zaburzenia rytmu serca (kołatania serca), zwiększone ryzyko zawału serca i udaru mózgu.
Diagnostyka OBS polega na założeniu pacjentowi w domu przenośnego aparatu z licznymi czujnikami, monitorującymi m.in. oddech i ilość tlenu w organizmie (poligrafia). Każdy pacjent jest też konsultowany laryngologicznie i jeśli istnieją do tego wskazania leczony operacyjnie. W ciężkich postaciach OBS lub w razie braku wskazań do leczenia laryngologicznego pacjent leczony jest metodą CPAP (ciągłe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych). Istnieje możliwość zdalnego monitorowania leczenia CPAP i modyfikowania terapii bez konieczności wizyt w poradni.
Jeśli chrapiesz w nocy, często się wybudzasz, Twoi bliscy zauważają, że przestajesz oddychać w czasie snu, a w dzień ciągle chce Ci się spać to zapraszamy do naszej Poradni Chrapania i Bezdechu Sennego.