+48 52 320 20 50
+48 518 396 035

Współpraca

University Hospital Ramon y Cajal Madryt, Hiszpania
Operacje implantacji protez prącia oraz sztucznych zwieraczy cewki moczowej.

Szpital Świętego Łukasza w Bydgoszczy podjął międzynarodową współpracę w dziedzinie operacyjnego leczenia zaburzeń erekcji oraz nietrzymania moczu u mężczyzn. W części przypadków kłopoty te są efektem radykalnego leczenia raka stercza – prostatektomii radykalnej, a także innych schorzeń. Stworzono międzynarodowy zespół składający się z najbardziej doświadczonych specjalistów w Europie z University Hospital Ramon y Cajal z Madrytu w Hiszpanii wraz z dr Agustin Fraile Poblador koordynatorem Urologii Rekonstrukcyjnej oraz specjalistów naszego Szpitala – dr Jacek Szyperskim Urologiem , FEBU. Lekarze wspólnie konsultują poszczególne przypadki oraz wykonują wspólnie najtrudniejsze zabiegi operacyjne.

Na bazie Szpitala zorganizowano o ośrodek zajmujący się kompleksowo problemem zaburzeń erekcji od diagnostyki i leczenia małoinwazyjnego (min. w oparciu o ESWT) po kwalifikację i wykonywanie operacji implantacji protez prącia.

W przypadku nietrzymania moczu mężczyzn Szpital ofertuję także kompleksową diagnostykę, rehabilitację oraz leczenie operacyjne w tym implantację systemu ProAct lub sztucznego zwieracza cewki moczowej.

Współpraca najlepszych specjalistów urologii rekonstrukcyjnej stanowi dużą szansę na skuteczną terapię dla naszych chorych.

dr Agustin Fraile Poblador i dr Jacek Szyperski