+48 52 320 20 50
+48 518 396 035

Październik to miesiąc profilaktyki raka piersi 26 sierpnia 2022

Dr n. med. Artur Gralec serdecznie zaprasza na dni otwarte w październiku! Podczas spotkania odbywać się będą bezpłatne konsultacje dotyczące rekonstrukcji, powiększania piersi, a także profilaktycznej mastektomii z natychmiastową rekonstrukcją. Zapisy pod nr 575 340 390!

rak piersi

Październik to miesiąc profilaktyki raka piersi. Jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet. Niepowodzenia w leczeniu związane są z jego zbyt późną wykrywalnością.

Obecnie dostępne badania genetyczne pozwalają wykryć mutację w genach BRCA1/BRCA2. Skutecznym działaniem, które ogranicza zachorowanie na raka piersi u kobiet z wykrytą mutacją w genach, nawet do ok. 95% jest poddanie się tzw. operacji „zmniejszającej ryzyko” czyli profilaktycznej amputacji z jednoczasową rekonstrukcją.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów takich, jak syntetyczne lub naturalne siatki po usunięciu gruczołu istnieje możliwość wszczepienia implantu pod skórę. Wówczas nie ma potrzeby odcinania mięśnia piersiowego większego. Skraca to nie tylko proces rekonwalescencji, ale też pozwala uniknąć dolegliwości bólowych. Znika poczucie dyskomfortu, a piersi zyskują naturalny wygląd.


 Dr Gralec serdecznie zaprasza na bezpłatne konsultacje, które odbędą się w dniach:
 16, 23 oraz 30 października od godz. 16.30 (Szpital Św. Łukasza, Bydgoski Batalion Obrony Narodowej 10A, Bydgoszcz) oraz 7 i 21 października od godz. 16.00 (Klinika Dr Gralec, ul. Hallera 4/11, Świecie).

Aktualności

Zapraszamy na konsultacje z zakresu profilaktycznej mastektomii z jednoczasową rekonstrukcją LAPAROSKOPOWO

Rak piersi to najczęstszy nowotwór złośliwy u polskich kobiet. Rocznie choruje około 20 000…

Czytaj więcej

Maj to Światowy Miesiąc Świadomości Czerniaka, zapraszamy na badanie dermatoskopowe znamion.

Konsultacje dermatologiczne przeprowadzi lek. Katarzyna Witkowska - Humaidi, absolwentka Collegium Medicum w Bydgoszczy, lekarz…

Czytaj więcej